W dniach od 25 do 27 października 2021 r. uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami brali udział w wycieczce do Warszawy zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”.
Miejsca wycieczek zostały wybrane z wykazu punktów edukacyjnych MEiN:
Były to:
- Centrum Nauki Kopernik,
- Muzeum Powstania Warszawskiego,
- Muzeum Fryderyka Chopina,
- Muzeum pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie,
- Dom urodzenia Fryderyka Chopina,
- Cmentarz Powstańców Warszawy i Pomnik ‘’Polegli – Niepokonani”.
W pierwszym dniu zwiedzono Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie oraz podziwiano pałacowe ogrody. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na Cmentarz Powązkowski, gdzie spoczywa wiele znanych i zasłużonych osób, w tym żołnierze powstań narodowych od insurekcji kościuszkowskiej do powstania warszawskiego, działacze niepodległościowi, wybitni pisarze, poeci, uczeni, artyści, myśliciele, lekarze, prawnicy, politycy, sportowcy, duchowni. Ostatnim punktem programu w tym dniu było zwiedzenie Stadionu Narodowego i możliwość zajęcia miejsca na trybunach. Drugi dzień wycieczki miał bardzo napięty harmonogram. Po śniadaniu w hotelu „Bella Vista” uczniowie autokarem przejechali do Żelazowej Woli, gdzie oglądali Dom Urodzenia Fryderyka Chopina oraz park krajobrazowy nad rzeką Utratą. Wszystko to było osnute przepiękną muzyką kompozytora, którą można było usłyszeć z głośników ustawionych przy alejkach parkowych. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczniowie podążając śladami Polskiego Państwa Podziemnego oddali hołd poległym na Cmentarzu Powstańców Warszawy i przy Pomniku „Polegli – Niepokonani”. Potem przespacerowali się Krakowskim Przedmieściem obok Kościoła Św. Krzyża. Minęli Pałac Prezydencki i skierowali się do Zamku Królewskiego, w którym zachwyt wzbudzały apartamenty królewskie. Przeszli pod Pomnik Małego Powstańca i udali się na Starówkę, gdzie szukali legendarnego Bazyliszka. Ostatnią atrakcją drugiego dnia wycieczki był wyjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki i oglądanie z balkonu przepięknej panoramy oświetlonej stolicy. W trzecim dniu uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego poświęcone dziejom powstania, a także historii i działalności Polskiego Państwa Podziemnego oraz największe centrum nauki w Polsce - Centrum Nauki Kopernik. Ku uciesze uczestników po Warszawie przemieszczano się metrem, co spotkało się z dużym uznaniem.
Działania w ramach wyjazdu były tak zaplanowane, aby uczniowie mieli możliwość obejrzeć zabytki stolicy Polski, poszerzyć wiedzę z zakresu historii, szczególnie z czasów II wojny światowej, a także kultury i dziedzictwa narodowego oraz poznać wybrane osiągnięcia naukowe.